Forum dla Ciebie - wypowiedz się!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Podstawy, które ułatwiają życie

2 posters

Go down

Podstawy, które ułatwiają życie Empty Podstawy, które ułatwiają życie

Pisanie by Nigou 30/4/2016, 15:01

Komentarze, księgi gości, przeskakiwanie między stronami i logo <-- Z tym mam problem.
A jaki dokładniej? Z góry powiem, że zapewne większość utrudnień spowodowana jest widokiem dynamicznym bloggera, który mi się podoba, lecz pozostawia dużo do życzenia dla użytkownika. Tudzież:
1. Gy zakładam nową stronę wydaje się wszystko pięknie, ładnie i tu taki mankament - nikt nie może dodawać pod tym komentarzy! Mimo, że jasno zaznaczam w panelu, iż zezwalam na to. Chciałam w takim razie zrobić nową kartę z księgą gości, bo czemu nie? Tak żeby ktoś się mógł wypowiedzieć na tym blogu, nie licząc komentarzy pod postami. Niestety tu też skucha, gdyż jedyne księgi gości jakie znalazłam to takie oferowane przez inne strony, a sama wolałabym znaleźć gdzieś kod i go po prostu wkleić (bo na pisaniu znam się tylko oglądnie, czyli prawie nic). Czy jest jakaś możliwość dodania komentarzy pod stronami, ale nie dodając takie np.: Disqusa?
2. Przełączenie między stronami. Powiedzmy, że mamy Spis treści skąd macie dostęp do rozdziałów z danych historii. Klikami np.: rozdział 1 i przerzuca nas do ukrytej trony z tym rozdziałem. Na końcu tego rozdziału zawsze mam link w napisie, który przełącza, albo do poprzedniego rozdziału, albo do następnego. Na paru stronach widziałam, że nie trzeba tego robić, a tylko w widoku na telefonie na przykład można przeciągnąć palcem po ekranie, aby władował ci się kolejny rozdział (jak przerzucanie stron w ebooku). Jest to duperel dla wygodnickich, ale mnie osobiście bardzo cieszył, gdy miałam przewertować parę rozdziałów, ponieważ szukałam tego, na którym skończyłam.
3. Znalazłam pewien kog, który pozwolił zamiast napisu tytułowego mieć logo. Jest ono wąskie i dlatego chciałabym je powiększyć wzdłuż, ale nie wiem, jak sprawić, aby pasek ze stronami zszedł niżej. W dodatku ten owy pasek ze stronami cały czas idzie w dół, co nie byłoby takie złe, gdyby nie to, że jest przezroczysty...

Co jest dla mnie najważniejsze? Numer jeden, potem trzy na końcu dwa. O ile ktoś byłby chętny pomóc mi z tym (objaśnić itd.) to byłabym wdzięczna.

Nigou

Liczba postów : 4
Join date : 30/04/2016

Powrót do góry Go down

Podstawy, które ułatwiają życie Empty Re: Podstawy, które ułatwiają życie

Pisanie by Introwertyczka 1/5/2016, 00:19

Na bloggerze oprócz ujawniania i ukrywania komentarzy możliwe jest również decydowanie, czy komentarze mają być widoczne pod postem czy w oddzielnym oknie - możliwe, że gdzieś na tym polu istnieje problem. Oczywiście tylko gdybam, gdyż mówiąc szczerze, to na szablonach dynamicznych bloggera nie za bardzo się znam.

Możliwe, że w przypadku spisu treści ta instrukcja będzie pomocna: Spis treści na blogu Piszę możliwe, gdyż nie wiem tego na pewno, ten spis treści robi się po etykietach.

Jeżeli pasek idzie w dół, to całkiem możliwe, że ma w sekcji CSS position: fixed i dlatego się porusza. Z tego, co pamiętam, menu w szablonie domyślnym bloggera samo się dostosowuje do loga w tytule, ale możliwe, że na szablonie dynamicznym jest inaczej.

Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę. Smile

Introwertyczka
Introwertyczka
Admin

Liczba postów : 20
Join date : 23/11/2015
Skąd : Polska

https://odkrywaj.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Podstawy, które ułatwiają życie Empty Re: Podstawy, które ułatwiają życie

Pisanie by Nigou 1/5/2016, 17:00

Co do komentarzy oznaczone są u mnie one jako ,,osadzone w wątku", więc powinny znajdować się pod postem (gdzie są), tudzież stroną (gdzie ich nie ma).

Co do spisu treści... No niestety ja poszłam na łatwiznę i zrobiłam tak, iż dla każdego rozdziału istnieje nowa strona, co pewnie odbije się, gdy będzie ich już dużo. Wszystko jest w zakładce ,,Spis treści", gdzie istnieją linki, które przekierowują do danej strony. Byłoby to może łatwiejsze, gdyby każda strona miała możliwość, aby móc dodać pod nią jakiś post, czy coś w tym rodzaju. le nie oczekujmy aż tyle od zwykłego bloga. Choć patrząc teraz, jak bardzo ten styl jest niedopracowany (pod względem technicznym dla kogoś, kto chce prowadzić blog) żałuję, że jednak go wzięłam, choć faktycznie wygląda świetnie.

Co do paska w dół - wolałabym nie kombinować w html/czy tam css szablonu bloga, bo jakimś profesjonalista nie jestem. Jedynie co to użyłąm tego oto kodu, gdy chciałam ustawić jakiekolwiek logo. Zrobiłam to w zakładce Szablon -> Dostosuj_> Zaawansowane-> Dodaj CSS

h1
{
display:none;
}
#header .header-bar .title h1{display:none;}
#header .header-bar {background:transparent;}
#header .header-drawer{background:transparent;}
#header-container
{
background-image: url("LINK OBRAZKA");
background-repeat:no-repeat;
background-position:-2px 0px;
}

Czy to może być wina tego kodu?

Nigou

Liczba postów : 4
Join date : 30/04/2016

Powrót do góry Go down

Podstawy, które ułatwiają życie Empty Re: Podstawy, które ułatwiają życie

Pisanie by Introwertyczka 1/5/2016, 17:29

Może właśnie w tej ostatniej linijce background-position leży przyczyna takiego stanu rzeczy. Inna sprawa, że na bloggerze łatwo można ustawić, że nie chce się tytułu w samym gadżecie nagłówka w układzie. Wystarczy dodać obraz i zaznaczyć "zamiast tytułu i opisu", więc kod jest trochę na wyrost, tak mi się przynajmniej wydaje.
Introwertyczka
Introwertyczka
Admin

Liczba postów : 20
Join date : 23/11/2015
Skąd : Polska

https://odkrywaj.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Podstawy, które ułatwiają życie Empty Re: Podstawy, które ułatwiają życie

Pisanie by Nigou 1/5/2016, 19:47

Oczywiście, że można, ale nie w tym szablonie niestety Smile

Nigou

Liczba postów : 4
Join date : 30/04/2016

Powrót do góry Go down

Podstawy, które ułatwiają życie Empty Re: Podstawy, które ułatwiają życie

Pisanie by Introwertyczka 1/5/2016, 21:20

No chyba że tak, być może w dynamicznym jest jakoś inaczej. Smile
Introwertyczka
Introwertyczka
Admin

Liczba postów : 20
Join date : 23/11/2015
Skąd : Polska

https://odkrywaj.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Podstawy, które ułatwiają życie Empty Re: Podstawy, które ułatwiają życie

Pisanie by Nigou 7/5/2016, 00:08

W sumie znów tu piszę z pytaniem. Wśród twoich postów na blogu ,,Introwertyczka w sieci" znalazłam ten z top najpiękniejszymi szablonami według ciebie.

Strasznie spodobał mi się szablon nr. 9 i nr. 7 (choć 9 bardziej) i oba są niestety z wordpressu i tu moje pytanie: czy jest szansa wgrać ich szablony (PHP z tego co widziałam po pobraniu) na bloggera (który obsługuje tylko html i css z tego co pamiętam...)?

Nigou

Liczba postów : 4
Join date : 30/04/2016

Powrót do góry Go down

Podstawy, które ułatwiają życie Empty Re: Podstawy, które ułatwiają życie

Pisanie by Introwertyczka 7/5/2016, 11:57

Mnie również interesowała swego czasu ta kwestia, niestety nie znalazłam tych dwóch szablonów w wersji na blogspot. Jednak to nie znaczy, że tak będzie zawsze. Ciągle jakieś nowe szablony wordpressowe są adaptowane na kod bloggera, więc być może te 2 szablony również kiedyś będą. Na newbloggerthemes często pojawiają się szablony z wordpressa na blogger. O newbloggerthemes pisałam przy okazji posta o tym, skąd pobrać szablon na blog
Introwertyczka
Introwertyczka
Admin

Liczba postów : 20
Join date : 23/11/2015
Skąd : Polska

https://odkrywaj.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Podstawy, które ułatwiają życie Empty Re: Podstawy, które ułatwiają życie

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach